Giriş Yap Hemen Başvur
EN

Yeni Nesil Tedarikçi Finansmanı Sloganıyla Figopara Basın Lansmanı Düzenlendi

Figopara Figopara | 30.05.2019

Figopara ‘Yeni Nesil Tedarikçi Finansmanı Platformu’ sloganıyla, Türkiye’nin ekonomi ve finans alanında önde gelen basın mensuplarına tanıtıldı.

Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı Buğra Koyuncu, Foriba Genel Müdürü Koray Gültekin Bahar, Figopara Genel Müdürü Derya Ekemen Fidan’ın katılımlarıyla düzenlenen toplantıda Figopara’nın avantajları, Türkiye’nin ilk tedarikçi finansmanı platformu olması ve özelliklerinden bahsedildi.

Figopara platformuyla ilgili bilgi veren Figopara Genel Müdürü Derya Ekemen Fidan, “Tedarikçi finansmanı, banka ve faktoring şirketlerinden oluşan finansör, kredi değeri yüksek büyük ölçekli kurumsal ve uluslararası alıcılar, Türkiye ekonomisinin kılcal damarları KOBİ’ler olmak üzere 3 taraflı bir ürün. Figopara, neredeyse tüm tarafların vadeyle çalıştığı günümüzün ticari ilişkilerinde, tedarikçi firmaların likiditesini yönetmesine ve istediği finansörle çalışmasına imkân tanıyor. Tedarikçiler, alıcının kredi değerini kullanarak daha avantajlı koşullarla fonlama süreçlerini yönetebiliyor. Üç tarafı dijital ortamda buluşturan Figopara, iş yükünü hafifletiyor, tarafların sistemleriyle entegre çalışarak iş akışının hızlı ve güvenli biçimde tamamlanmasını sağlıyor. Figopara olarak, Türkiye’de alıcı, satıcı/tedarikçi, banka ve faktoring şirketlerini aynı ortamda buluşturan, ticaretin finansmanını kolaylaştıran ilk platform olmaktan ve KOBİ’lerin finansman sorunlarına çözüm üreterek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Yeni Nesil Tedarikçi Finansmanı Sloganıyla Figopara Basın Lansmanı Düzenlendi