Giriş Yap Hemen Başvur
EN

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir? Nasıl yapılır?

Figopara Figopara | 11.10.2021

Günümüzde online alışverişe olan ilginin artması ile birlikte e-Ticaret siteleri de artış göstermektedir. Peki, pazaryerleri için kolaylık sağlayan ve önemli bir konuma sahip olan pazaryeri entegrasyonu hizmeti nedir? Neden önemlidir?

Pazaryeri Nedir?

İnternet üzerinden üreticilerin ürünlerini sergilenmesini sağlayan ve alıcı ile satıcıyı bir araya getiren bir platformdur. Böylece, müşteriler istedikleri ürünlere kolayca ulaşma imkanına erişir. Bu amaçla kullanılan e-Ticaret siteleri satış için aracı görev görürler ve işlemi kolaylaştırırlar.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Ürün bilgilerini farklı e-Ticaret sitelerine teker teker eklemek, bu siteleri güncel tutmak ve sipariş durumlarını kontrol etmek gibi işlemlerin bir arada yapılması firmalar için zor olabilmektedir. Bu konuda kolaylık sağlayan pazaryeri entegrasyonu, birtakım yazılımlar aracılığı ile ürünlerin birden çok pazaryerinde sergilenmesi işlemidir. Böylece, bir ürünün satıldığı tüm platformlar birbirine bağlanmış olur ve firmalar için ticaret daha kolay hale gelir. Birden fazla e-Ticaret sitesinden satışı gerçekleştirilen herhangi bir ürünün stok miktarı ve satış durumu tek bir sistem üzerinden kontrol edilebilir.

Pazaryerleri Neden Tercih Edilir?

Pazaryerleri hem alıcıya ve hem de satıcıya birçok avantaj sağladığı için tercih edilmektedir. Örneğin, alıcılar için pazaryerleri farklı markaları ve ürünleri karşılaştırma imkanı sunar. Alışverişin daha güvenli hale gelmesinde de rol oynar. Satıcının kendi web sitesini kurması halinde ulaşacağı kitle daha kısıtlıyken pazaryerlerini kullananlar belirli bir miktar komisyon karşılığında daha büyük kitleye ulaşmaktadır. Müşteriyi çekecek reklam ve pazarlama faaliyetleri için de katkı sağlamaktadır.

Pazaryeri Entegrasyonunun Avantajları Nelerdir?

  • Fatura kesmek, kargo fişi yazdırmak, sipariş ve ödeme almak gibi zaman alan işlemlerin hata payını azaltır ve süreci hızlandırır.
  • Farklı satış yerleri arasındaki veri akışının otomatik bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Böylece, birçok işlem tek bir ekran üzerinden yapılır.
  • Ürünlerin görselleri, barkodu, stokları ve özellikleri farklı pazaryerlerine aynı anda yüklenir. Bu sayede birçok alıcıya ulaşılır ve ürünün satışı buna bağlı olarak artar.
  • Ürünlere öne çıkarma işlemi yapılabilir.
  • Pazaryerlerine gelen tüm alış işlemleri tek bir yerden kontrol edilebilir, siparişler çok olsa bile kontrol etmek daha kolay olur.
  • Müşteriler fiyat karşılaştırması yapabilir, çeşitlilikten faydalanabilir.
  • Rakip firmaları takip etmeyi, buna bağlı olarak fiyatları güncellemeyi sağlar.
  • Piyasada ilgi gören hizmetler için yeni fikirler oluşmasına yol açar. 

Finansal Süreçlerinizin Akışını Kolaylaştıran Platform: Figopara

Figopara Türkiye’nin en büyük özel entegratörlerine bağlı olarak çalışır. Böylece, e-Fatura’larınızı platforma aktarmak ve vadelerinden önce tahsilat yapmak 1 dakikadan kısa sürer. Figopara’nın tek sistem entegrasyonu sayesinde birçok finans kurumuna aynı anda ulaşabilir, vadesi gelmemiş faturalarınızı platformdan seçerek anında erken finansmana kavuşabilirsiniz. Avantajlarımızdan yararlanmak için hiçbir ek şart ve ücret olmadan platformumuza üye olabilirsiniz. Siz de Figopara’ya katılın, tüm finansal süreçlerinizin takibini kolaylaştırın ve hızını arttırın!

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir? Nasıl yapılır?