Giriş Yap Hemen Başvur
EN

Veresiye Takip Programı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Figopara Figopara | 25.04.2021

Dijital çağın beraberinde getirdiği reformlar sayesinde kalın veresiye defterleri tarih oldu. Peki, veresiye takip programı nedir? İşletmelere sağladığı avantajlar nelerdir?

Veresiye Nedir?

Veresiye, müşterinin satın aldığı ürün ya da hizmetin bedelini daha sonra ödemesi üzerine yapılan bir alışveriş türüdür. Veresiye sistemiyle yapılan alışverişlerde, müşteri işletmeye borçlu olmaktadır. Ancak bu durum işletmeleri de tehlikeli bir sürece itebilir. İşletmelerde, alacakların düzenli bir şekilde takibi yapılmalı ve müşterilerin iletişim bilgilerinden emin olunmalıdır. Bu nedenle veresiye takip programı kullanmak oldukça önemlidir. 

Veresiye Takip Programı Nedir?

Veresiye takip programı, işletmelerin müşteri, alacak ve borç bilgilerini sanal ortamda düzenli ve güvenilir bir sistem aracılığıyla takip edebilmelerini sağlayan izlencedir. Dijital çağda birbiri üzerine eklenen onlarca veri, bu program sayesinde işletme sahiplerinin kontrolünde izlenebilmektedir. İşletmelerin, müşteri bilgileri ve alacaklarının karışması önlenirken, aynı zamanda geciken borçlarının takibini yapabilmeleri de kolaylaşmaktadır.

Veresiye Takibi Neden Önemlidir?

Veresiye yoluyla yapılan ödemeler, müşterinin satın aldığı ürün ya da hizmetin karşılığını alışveriş sırasında ödemesi yerine işletmeye borçlu olmasına neden olmaktadır. İşletmeler, bu sistemle ödeme yaptıklarında oldukça intizamlı bir sistem ile alacaklarını takip etmekle yükümlüdürler. Aksi takdirde, işletme sahipleri satış yaptıkları malların ücretini almamış pozisyonuna düşebilir ve belirli bir zaman sonra kendi tedarikçilerine çok büyük meblağlarda borçlanma sorunuyla karşılaşabilir. 

Veresiye defterlerine kaydedilen müşteri bilgileri ve finansal verilerin kaybolma ihtimali oldukça yüksektir. Ayrıca bu tarz önemli veriler, işletme sahibinin sürekli yanında bulundurması gereken bir materyalde bulunmamalıdır. Veresiye takip programında olduğu gibi işletmeler için önemli bilgiler sanal ortamda, her an ulaşılabilir ve yedeklenebilen bir sistemde izlenebilir olmalıdır. Veresiye takip programları, işletmelerin finansal verilerinin düzenli bir şekilde izlenebilirliğini sağlayıp müşterilere  güven veren bir sistemle korunmaktadır.

Veresiye Takip Programının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Veresiye takip programının sağladığı birçok avantaj vardır. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Müşterilerin bilgileri güvenilir bir sistem vasıtasıyla korunur.
  • Ödeme vakti geldiğinde sistemin nizami yapısı sayesinde müşteriye hızlı ulaşılması sağlanır.
  • Tüm alışveriş işlemleri geçmişe dönük  bir biçimde izlenebilir, ihtiyaç olduğu durumda kayıtları çıkarılabilir.
  • İşletmenin yenilikçi ve dijital çözümleri kullanıyor olması işletmelere prestij sağlar.
  • İşletmenin verileri yedeklenebilir; böylece veri kaybının önüne geçilebilir.

Hızlı Tahsilat Platformu: Figopara

Figopara ile alacaklarınızı prosedür işlemlerine takılmadan vadesinden önce tahsil edebilirsiniz. Figopara’nın tek entegrasyon sistemi ile bir platform üzerinden onlarca finans kurumunun teklifine ulaşabilir, faturalarınızın takibini yapabilir ve sizin için en uygun teklifi tek tuşla seçerek kolayca nakde ulaşabilirsiniz. e-Faturanızı sadece sisteme yükleyerek bu işlemleri tamamlayabilirsiniz. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey; ek şart veya ücret olmadan platformumuz üzerinden üye olmanız. Haydi siz de Figopara’ya katılın, istediğiniz anda nakde ulaşın!

Veresiye Takip Programı Nedir? Avantajları Nelerdir?