Giriş Yap Hemen Başvur
EN

Tedarikçi Finansmanın Bayi Ağı Olan Şirketlere Kazanımı

Figopara Figopara | 13.12.2021

Bayı ağına sahip şirketlerin bayileri ile ilişkilerini güçlendirmeleri, uzun süreli kalıcı iş birlikteliklerine sahip olmaları için karşılıklı olarak alacak verecek dengelerine dikkat etmeleri ve ödemelerini zamanında gerçekleştirmeleri önemlidir. Peki, tedarikçi finansmanının bayi ağı olan şirketlere katkısı nedir?

Tedarikçi Finansmanı Nedir?

Tedarikçi Finansmanı; alıcı firmalar ve tedarikçileri arasındaki ticaretin finanse edilmesini sağlayan bir finansman çözümüdür. Alıcı firmaya mal veya hizmet sağlayan tedarikçinin, önceki bir tarihte yapmış olduğu satıştan doğan alacaklarını fatura vadesinden önce nakde dönüştürülmesini sağlar. Bu sistemle alıcı firma ve tedarikçi ödeme ve tahsilatlarda nakit akışına ve bilanço hedeflerine uygun olarak düzenleme yapma imkanına erişir.

Bayilerin Finansal Zorluklarla Karşılaşma Sebepleri Nelerdir?

Bayi, bir üreticiye ait malın satış yetkisini tek başına elinde bulunduran gerçek veya tüzel kişilik olarak tanımlanır. Piyasada tanınmış olan ve sıklıkla tercih edilen markalar girişimci adaylarına veya kar elde etmelerini sağlayacağına inandıkları diğer markaların bayisi olmak isterler. Bu tercihte kazancın artırılması hedeflenmektedir. Firmaların alacak sorunları ve tahsilat vadelerinin uzaması gibi problemler ise gün geçtikçe artıyor. Bunlara ek olarak, şirketlerin vadeli çalışmaları neticesinde bayilerinin tahsilatlarına kendi vadelerini yansıtmaları, bayilerin giderlerini ödeyebilmeleri için ihtiyaç duydukları ihtiyaç sermayesinde sıkıntı yaşamalarına sebebiyet verir. Bu sebeplerin hepsi, bayilerin yaşayabilecekleri finansal zorluklara örnek gösterilebilir. Bu zorlukların üstesinden gelebilmeleri için ise bayiler tedarikçi finansmanı platformların yönelebilirler. 

Figopara’nın Bayi Ağı Olan Şirketlere Avantajları Nelerdir?

Bir tedarikçi finansmanı platformu olan Figopara ile bayilerin alacaklarını, şirketlerin faturalarını finans şirketlerine vadesi geldiğinde ödeyeceğinin taahhüdünü vermeleriyle erken ve avantajlı faiz oranlarıyla almalarına olanak sağlanır. Böylelikle şirketler bayilerinin nakit akışlarına olumlu yönde bir katkı sağlarken bayi yönetimi ve güçlü iş ilişkileri kurarak uzun vadede sağlıklı büyüme fırsatı yaratırlar.

Figopara ile Nakit Akışınızı Hızlandırın!

Figopara ile alacaklarınızı vadesinden önce tahsil edebilirsiniz. Finans kurumlarının tekliflerini tek bir platform üzerinden görüntüleyebilir ve size en uygun olan teklifi seçerek istediğiniz anda nakde ulaşabilirsiniz. İster ödeme vadesini esnetmek isteyen bir alıcı olun, isterseniz de nakit akışını iyileştirmek isteyen bir tedarikçi olun, Figopara ile işletme sermayenize katkı sağlayabilirsiniz. Bulut tabanlı platformumuz sayesinde tüm işlemlerinizi dijital olarak yapabilirsiniz. Avantajlarımızdan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey; hiçbir ek şart ve ücret olmadan platformumuza üye olmak. Siz de Figopara’ya katılın, istediğiniz anda nakde ulaşın!

Tedarikçi Finansmanın Bayi Ağı Olan Şirketlere Kazanımı