Giriş Yap Hemen Başvur
EN

KOBİ’lere 70.000 Avro Hibe Veren COSME ELIIT Projesi Nedir? Nasıl Başvurulur?

Figopara Figopara | 14.04.2021

Belirlenen sektörlerde, KOBİ’lerin işletmelerine teknolojik gelişmeleri entegre edip rekabet ortamı yaratılarak gelişmelerini hedefleyen ve KOBİ’lere 70.000 Avro hibe veren COSME ELIIT projesi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? Bu projeye nasıl başvurulur?

COSME ELIIT Projesi Nedir?

Avrupa Birliği tarafından EU 2020 adı verilen 2020 yılına özgü kararlaştırılan “Küreselleşen Çağ için Sanayi Politikası” doğrultusunda AB ülkelerinde; tekstil, giyim, deri ve ayakkabı sektörlerinde faaliyette bulunan KOBİ’lere COSME programı kapsamında ELIIT projesi ile işletmelerin rekabet edebilirliğini artırarak, işletmelerinde yeni teknolojileri kullanmalarını ve işletmelerini ileri taşıyarak, ekonomik faaliyetleri güçlendirmeyi hedefleyen ve bu bağlamda KOBİ’lere 70,000 Avro hibe veren bir projedir. 

Bu proje bağlamında 2. teklif çağrısı 25 Ocak 2021 tarihinde yayımlanmıştır. Bu projeyi hayata geçirmek için belirlenen alanlarda faaliyet gösteren KOBİ’ler ile büyük veri, yapay zeka, malzeme teknolojisi ve katmanlı üretim gibi güncel teknolojik alanlarda, teknoloji sağlayıcılarının arasında Avrupa kapsamında işbirliği yaratmak hedeflenmektedir. Bu projenin ulusal koordinatörlüğünü de KOSGEB üstlenmektedir.

COSME ELIIT Projesine Başvurabilmek için Gereken Şartlar Nelerdir?

COSME ELIIT Projesine başvurmak için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Tekstil, giyim, deri ve ayakkabı sektörlerinde faaliyette bulunan KOBİ’lerden olmak,
  • EMS Platformu’na üye olmak,
  • 14 Nisan 2021 tarihinden önce, EMS platformu üzerinden başvuruda bulunmak ve ortaklık eşleşmelerinin yapılmış olması gerekmektedir.

COSME ELIIT Projesine Nasıl Başvurulur?

Belirlenen sektörlerdeki KOBİ’lerin EMS Platformu’na üye olarak, bir KOBİ ve bir teknoloji sağlayıcısı arasında ortaklık eşleşmeleri yapılmalıdır. Bu eşleşmeler EMS platformu üzerinden yapılabileceği gibi, kendi seçtiğiniz teknoloji sağlayıcısını EMS sistemine kaydederek de yapılabilmektedir. Başvurular bir ortak tarafından ELIIT Project Submission platformu aracılığıyla 14 Nisan 2021 saat 17.00 tarihine kadar yapılmalıdır. Başvuruda bulunan ortak; koordinatör, diğeri ise partner olarak tanımlanacaktır.

KOBİ Dostu Hızlı Tahsilat Platformu: Figopara

Figopara, Tedarikçi Finansmanı sistemi sayesinde uzun prosedür işlemleri olmadan, alacaklarınızı vadesinden önce tahsil edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken e-faturanızı sisteme yüklemek. Bu sayede tüm finans kurumlarının tekliflerini güvenli altyapıya sahip tek bir platform üzerinden görüntüleyebilir, size en uygun olan teklifi seçerek istediğiniz anda nakde ulaşabilirsiniz. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey; ek şart veya ücret olmadan platformumuz üzerinden üye olmanız. Haydi siz de Figopara’ya katılın, istediğiniz anda nakde ulaşın!

KOBİ’lere 70.000 Avro Hibe Veren COSME ELIIT Projesi Nedir? Nasıl Başvurulur?