Giriş Yap Hemen Başvur
EN

Figopara’nın Ekonomi ve Sektöre Katkısı

Figopara Figopara | 05.12.2021

Günümüzde büyük ve küçük ölçekli birçok şirket ekonomik sıkıntılar yaşıyor. Figopara platformu ise bu süreçte ihtiyaç duyulan finansal desteğe ulaşmanın hızlı ve kolay olmasına aracılık ediyor. Peki, Figopara’nın ekonomiye, sektörel büyümeye ve kurumsallaşmaya sağladığı faydalar neler?

Figopara’nın Avantajları Nelerdir?

Bir tedarikçi finansmanı olan Figopara, firmaların işletme sermayesini genişletmek amacıyla hizmet verir. Avantajları ise şunlardır:

  • Düzenli Nakit Akışı: Hem KOBİ’lerin hem de kurumsal şirketlerin düzenli bir nakit akışına sahip olabilmesini sağlar. Sermayesi azalan bir tedarikçi, platform üzerinden anında dilediği vadeli e-Fatura’sını nakite çevirebilir.
  • Anlık Fatura Finansmanı: Vadeli e-Fatura için gelen teklifler içinden en uygun olanın seçilerek anında e-Fatura tahsilatı yapılmasını sağlar. Üstelik bu işlem istenilen e-Fatura için yapılabilir.
  •  Alıcı Bildirimi Gerektirmez: Düzenlenen vadeli e-Fatura alıcısından bağımsız bir şekilde tahsil edilir ve alıcıya herhangi bir bildirim yapılmasını gerektirmez.
  • Üyelik Sürecinde Kolaylık: Kullanımı kolay olan platformumuza kolaylıkla ve hiçbir ek ücret gerekmeden üye olabilirsiniz.
  • Güvenlik: Düzenli olarak finans kurumları tarafından denetlenen Figopara’nın güvenliğinden emin olabilirsiniz.

Figo Kobi Finansmanı Nedir?

Figopara’nın ‘Figo Kobi Finansmanı’ hizmeti; faturalarınızı hızlıca tahsil etmek istediğinizde evrak oluşturma, kredi başvurusu ve sonucu bekleme gibi zaman alan tüm süreçlerden kurtulmanızı sağlar. Ayrıca, işlemlerinizi dijital ortamdan yürütmenize de imkan verir.

Figopara KOBİ’leri Nasıl Destekler?

KOBİ’ler, günümüzde şahit olduğumuz ekonomik dalgalanmalardan ve finansal sıkıntılardan en çok etkilenen ve bu sebeple nakit akışında sorun yaşayan işletmelerden biri. Ülke ekonomisi için kritik bir yere sahip olan KOBİ’lerin finansal faaliyetlerinin devamlılığını sağlayabilmeleri oldukça önemlidir. Figopara, KOBİ’lere bu konuda ihtiyaç duydukları desteği sunar. 

Faturalar hızlıca tahsil edilmek istenildiğinde evrak oluşturma, kredi başvurusu ve sonucunu bekleme gibi zaman alan tüm süreçlerden kurtulmayı sağlar. Figopara’nın tek sistem entegrasyonu sayesinde finans kurumlarını tek tek dolaşmadan birçok finans kurumuna aynı anda ulaşabilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf sağlayabilir ve işletmeniz için nakit akışını hızlandırabilirsiniz. Bu süreçte KOBİ’lerin finansman sorunlarına da çözüm üreterek onlara destek olur. Geliştirdiği çözümler ile birlikte daha kolay, hızlı ve düşük maliyetle finansmana ulaşmasını sağlar. Bu sayede ekonomik açıdan zorlandıkları zamanlarda daha düşük maliyetlerle ihtiyaç duydukları finansman desteğini elde edebilirler. Figopara, KOBİ’leri destekleyerek ülke ekonomisine de katkıda bulunmuş olur.

Vadeli e-Fatura’sını nakite dönüştürmek isteyen bir tedarikçiyseniz, platformumuza ücretsiz üye olarak sürecinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz. Vadeli e-Fatura’larınızı tek bir ekrandan görebilir, nakte dönüştürmek istediklerinizi seçerek iskonto talebinde bulunabilirsiniz. İskonto edilen e-Fatura’nın vadesi geldiğinde alıcı taraftan gelen ödemeyi finans kurumuna iletirsiniz. 

Figopara ile işlemlerinizi dijital ortamdan yürütebilirsiniz. Finans kurumlarının tekliflerini şubelerine gitmeden dijital ortam üzerinden kıyaslayarak kendinize en uygun olanını seçmeniz mümkün. Tedarikçi Finansmanı sistemi ile kredi çekme süreci ile vakit kaybetmeden nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu sistemden yararlanan alıcı ve satıcı firmalar dijital ortamdan işlemlerini güvenli bir altyapı ile hızlı bir şekilde tamamlayarak maliyetlerinde tasarruf etme imkanına erişebilir.

Figopara ile İhtiyaç Duyduğunuz Finansal Desteğe Anında Ulaşın!

İş akışınızı hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde ilerletirken daha verimli işletme sermayesi ve bilanço yönetimi sağlayabilirsiniz. Figopara ile hem evrak sürecinizi en aza indirmeniz, hem de çoklu finans kurumu seçeneği ile daha yüksek kredi imkanına sahip olmanız mümkün. Figopara’nın sağladığı avantajlardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey; hiçbir ek şart ve ücret olmadan platformumuza üye olmak. Siz de Figopara’ya katılın, sermayenizi hiç olmadığı kadar artırın!

Figopara’nın Ekonomi ve Sektöre Katkısı