Giriş Yap Hemen Başvur
EN

KOBİ Kredisi Hesaplamak İçin 3 Alternatif Yöntem

Figopara Figopara | 18.07.2020

Hem mevcut işletmelerin büyümesi hem de kendi işini kurmak isteyen girişimcilere destek olarak birçok KOBİ kredisi ve destek paketi bulunuyor. Kredi başvurusu yapmaya karar verdikten sonra en uygun teklifi bulmak için araştırma yapmak ve karar vermek vaktimizi alabiliyor. Kredi miktarı ve geri ödeme vadesi gibi pek çok etkeni gözden geçirmemiz gerekiyor. Kredi hesaplama araçları bizi zaman kaybından kurtarabilir. Peki, en iyi KOBİ kredisi hesaplama araçları nelerdir? Esnaf kredisinden yararlanmadan önce, fizibilite çalışması yapmak atlanmaması gereken bir adımdır. Elde edeceğiniz kazancı hangi oranda kredi geri ödemesine ayıracağınıza, fizibilite raporunuzu göz önünde bulundurduktan sonra karar vermelisiniz. Kredi hesaplama araçlarını kullanarak kredi işletmenin likiditesini ne kadar zorlayacak ya da kredi çekmenin mantıklı olup olmadığı gibi sorulara daha kolay cevap verebilirsiniz.

1)Finans Kurumlarının Kredi Hesaplama Araçları

Her finans kurumunun internet sitesinde kredi hesaplama aracını bulup size verecekleri kredi teklifini öğrenebilirsiniz. Kredi ve faiz oranları, her müşteri için farklı belirlenebilir. Bu yüzden şubeye gittiğinizde kredi miktarının beklediğinizden düşük olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca diğer finans kurumlarının teklifleriyle kıyaslamak isterseniz hepsinin sitesindeki hesaplama araçlarından ayrı ayrı tekliflere bakıp daha sonra kıyaslama yapmanız gerekir. 

2)İnternetteki Bağımsız KOBİ Kredisi Hesaplama Araçları

İnternetteki bağımsız kredi hesaplama araçlarını kullanmak tüm finans kurumlarının teklifini bir arada görebildiğiniz için daha pratiktir. Ancak bu teklifler de banka şubesine gittiğinizde belli bir oranda değişebilir. Araç, alabileceğiniz en fazla teklifi hesaplandığı için bu tarz hatalarla sıklıkla karşılaşabilirsiniz.

3) Şubelerdeki Kredi Hesaplama Araçları

Özel kampanyalardan yararlanmak istiyorsanız, internetteki kredi hesaplama araçları sizin için yeterli olmayabilir. Özel tekliflerden yararlanmak için mutlaka şube ile birebir görüşmeniz gerekir. İnternet üzerinden kullandığınız kredi hesaplama araçları sizi yanıltabilir. Kesin kararı şube ile görüştükten sonra vermek daha doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlayabilir.

Bonus: Figopara Tedarikçi Finansmanı

İnternette onlarca farklı sayfada gezmenize veya her şube ile ayrı ayrı görüşmenize gerek kalmadan nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Figopara’nın Tedarikçi Finansmanı sistemiyle alacaklarınızı vadesi gelmemiş olsa da istediğiniz zamanda tahsil edebilirsiniz. Finans kurumlarının tekliflerini tek bir sayfa üzerinde görüp kolayca kıyaslayabilir, teklif miktarında hiçbir değişim olmadan tek bir tuşla ödemenin hesabınıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

Figopara ile nakit arayışını en pratik şekilde karşılamak ve ek avantajlardan yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey, ek şart ve ücret olmadan platformumuza üye olmanız. Haydi, siz de platformumuza katılın ve zamandan tasarruf edin!

KOBİ Kredisi Hesaplamak İçin 3 Alternatif Yöntem