Giriş Yap Hemen Başvur
EN

Ticari Kredi ve Tedarikçi Finansmanı Arasındaki 3 Fark

Figopara Figopara | 13.07.2020

Nakit arayışına girdiğimizde genellikle aklımıza gelen ilk seçenek ticari kredi oluyor. Likidite ihtiyacını karşılamak için en sık başvurulan yol kredi çekmek olsa da bu doğru bir yaklaşım değildir. Oysa Tedarikçi Finansmanı, kredi çekmeden nakit ihtiyacınızı karşılamak için güçlü bir alternatif olabilir. Peki, hangisi daha avantajlıdır?

1) Prosedür

İşletmenizi geliştirmek veya nakit ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız aklınıza gelen ilk seçenek finans kurumlarına gidip ticari krediye başvurmak oluyordur. Ticari faaliyet gösteren, gerekli belgelere sahip her işyeri ticari kredilere başvurabilir. Finans kuruluşları için işletmenizin dönemlik finans raporu, geçmiş çek ve kredi ödemelerinizin gözden geçirilmesi oldukça önemli adımlardır. İşletmenin krediye uygunluğu tespit edilir ve alabileceği kredi miktarı belirtilir. 

Tedarikçi finansmanında ise faiz, ek ücret ve gereksiz belgeler olmadan ödemenin hesabınıza aktarılması için sadece faturanızı yüklemeniz yeterlidir. Üstelik her faturanız için ayrı vade ve komisyon tanımlayabilirsiniz.

2) Kolaylık

İhtiyacınız olan kredinin çıkıp çıkmayacağının hiçbir zaman garantisi yoktur. Tedarikçi Finansmanı, alacaklarınızı vadesi gelmeden de istediğiniz zamanda tahsil etmenizi sağlar. Böylece sistem size ödeme ve tahsilatlarınızı nakit akışı ve bilanço hedeflerinize yönelik düzenleme imkanı sunar. Düzenli nakit akışına ulaşmanıza yardımcı olur. Ek limite ihtiyaç duymadan şirketinizin sermayesini iyileştirmenizi de sağlar.

3) Zaman

Şirketiniz için en makul teklifi bulmak amacıyla pek çok finans kurumuyla görüşmeniz gerekebilir. Teklif miktarında anlaştığınız bir kurum olursa, gerekli belgeleri kuruma ulaştırdıktan sonra krediden faydalanabilirsiniz. Tüm bunlar, oldukça vakit alan bir süreçtir. Tedarikçi Finansmanında ise her finans kuruluşu ile ayrı ayrı görüşüp teklifleri kovalamanıza artık gerek yok! Tek bir tuş ile finans kurumlarının tekliflerini görebilir ve size uygun olanı anında seçebilirsiniz.

Tedarikçi Finansmanı Avantajı ile Figopara

Nakit ihtiyacınızı uzun prosedürler, gereksiz belgeler ve ek ücretler olmadan karşılayabilirsiniz. Kredi başvurunuzun sonucunu beklemek yerine nakde istediğiniz anda ulaşabilirsiniz. Ödeme ve tahsilatlarınızı hedeflerinize göre düzenleyebilir, şirket sermayenizi iyileştirebilirsiniz. En uygun teklife her kurum ile tek tek görüşmek yerine, Figopara sayesinde bunlara tek bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Figopara’nın sağladığı işletme sermayesi yönetimi avantajlarından yararlanmak için yapmanız gereken tek şey, platformumuz üzerinden kredi kartı gibi ek bir şart olmadan ücretsiz üyelik oluşturmanızdır. Haydi, siz de platformumuza katılın ve Tedarikçi Finansmanının tüm avantajlarından yararlanın!

Ticari Kredi ve Tedarikçi Finansmanı Arasındaki 3 Fark