Tedarikçi Finansmanı

Ödeme vadelerinizde esneklik uygulamak artık mümkün. Figopara ile stratejik tedarikçilerinize kesintisiz nakit akışı sağlayın, bankalar ile tek noktadan entegrason yaparak daha verimli işletme sermayesi ve bilanço yönetimi elde edin.

İŞ ORTAKLARIMIZ

Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı

Tedarikçi Finansmanı Nedir?

Tedarikçi Finansmanı; alıcı firmalar ve tedarikçileri arasındaki ticaretin finanse edilmesini sağlayan bir finansman çözümüdür. Alıcı firmaya mal veya hizmet sağlayan tedarikçinin, önceki bir tarihte yapmış olduğu satıştan doğan alacaklarını fatura vadesinden önce nakde dönüştürmesini sağlar.

Tedarikçi Finansmanı ile, alıcı firma ve tedarikçi ödeme ve tahsilatlarda nakit akışına ve/veya bilanço hedeflerine uygun olarak düzenleme yapma imkanına sahip olur.

Alıcının yüksek kredi değerliliği sayesinde, sisteme dahil olan tedarikçinin de uygun finansman maliyeti elde etmesini sağlar.

Bu sistem ile alıcı firma ödemelerinde vade avantajı sağlarken, tedarikçi firma ise alacakları için erken ödeme alma imkanını elde eder.

Kapalı devre uygulanan bu sistem taraflar açısından etkin ve verimli bir işleyiş sağlamaktadır.

Türkiye’nin en büyük tedarik zincirine sahip firmaları Figopara’yı kullanıyor

Geleneksel finansman kuruluşları tarafından sıklıkla yetersiz hizmet alan küçük ve orta büyüklükteki işletmeleri destekliyoruz. Bu nedenle işletmelerin nakit akışı ve işletme sermayesi sorunlarını çözmek için en teknolojik finansman ürününü sunuyoruz.
Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı
0 +
Aktif Müşteri
0 Milyar TL+
İşlem Hacmi
0 +
İşlenen Fatura
Tedarikçi Finansmanı

Figopara Tedarikçi Finansmanı SAP Paketi

SAP kullanan alıcılar için Figopara SAP paketi sayesinde alıcı firmalar tüm tedarikçi finansmanı işlemlerini başka hiçbir ekrana ihtiyaç duymadan sadece SAP içerisindeki Figopara modülünden yönetebilir.
Figopara için özel olarak yazılan SAP paketi ile uzayan entegrasyon süreçlerini düşünmeden hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Neden Figopara ile Çalışmalısınız?

Alıcılar için

Tedarikçiler için

Figopara ile Tedarikçi Finansmanı Nasıl Çalışır?

1

Alıcı firma faturaları yükler

2

Alıcı firma faturaları onaylar

3

Tedarikçi, Erken ödeme almak istediği faturaları seçer

4

Tedarikçi, fiinans kurumlarının tekliflerini değerlendirir ve kabul eder

5

Finans Kurumu parayı, tedarikçinin hesabına yatırır

En Büyük Gücümüz: İş Ortaklarımız

İş ortağımız olan finans ve teknoloji şirketleri sayesinde kompleks olan tedarikçi finansmanı sistemine çok daha güçlü özellikler de ekleyerek dijital hale getirdik.
Bizi onlardan dinleyin.

Türkiye'nin en büyük özel entegratörleriyle entegre platform

Figopara Türkiye’nin en büyük özel entegratörlerine bağlı olarak çalışır. Böylece, faturalarınızı aktarmak ve ödeme almak 1 dakikadan kısa sürer.

Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı
Tedarikçi Finansmanı

Figopara Hakkında Merak Edilenler

Nakit akışını hızlandırmak ve işletme sermayesini büyütmek tüm işletmeler için en kritik konulardan biridir. Figopara ile vadesi gelmemiş e-Fatura’larınız için erken ödeme alarak ihtiyacınız olan nakite daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Alıcı firmaya mal ya da hizmet sağlayan tedarikçinin, yapmış olduğu satıştan doğan alacaklarını ihtiyaç duyduğu zamanda nakde dönüştürmesini sağlayan finansal bir enstrümandır.

Figopara’ya kayıt olurken, şirketinizin doğrulanması için gerekli olan Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri belgelerini yüklemeniz gerekmektedir.

Figopara’yı kullanmaya başlamadan önce Sözleşme imzalanması ve 6698 Sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında herbir kullanıcının “Bilgilendirme ve Muvafakatname” formunu web üzerinden onaylaması gerekmektedir. Buna ek olarak, kullanmış olduğunuz muhasebe sistemiyle Figopara’nın entegre olması iş süreçlerinizi kısaltacaktır.

Figopara ile finansal tedarik zinciri yönetiminizi bir üst seviyeye taşıyın