İskonto talebi, sizin ve fatura üzerinde yazılı alıcı şirketin seçeneklerine göre birçok farklı süreçte ilerlemektedir.

Bir İskonto talebindeki aşamalar şunlardır:

 1. Yetkili Onayı (Opsiyonel)
  Opsiyonel bir aşamadır. Şirketiniz içinde bir kişilerin yetki seviyelerini belirlemek için bu aşamayı kullanmanız gerekmektedir. Ekranın sağ üst köşesindeki isminize tıklayıp Hesabım > Kullanıcılar bölümünden, yetkili onayı vermek istediğiniz kullanıcıya tıklamanız, çıkan sayfada İzinler bölümünden “İskonto Talebini Onaylama” iznini açmanız gerekmektedir. İzni açtıktan sonra, eğer iskonto talebi oluşturduysanız şirketiniz tarafında yetkili kişinin onayının ardından iskonto talebi süreci başlar.
 2. Alıcı İlk Onayı (Opsiyonel)
  Opsiyonel bir aşamadır. İskonto talebi oluştururken “Alıcıya Bildirim Gönder” seçeneğini işaretlerseniz bu aşama iskonto talebinizin aşamaları arasına girmektedir. Oluşturduğunuz iskonto talebi bu aşamada alıcı şirketin onayına gider, alıcı tarafında yetkili kişinin onay vermesinin ardından süreç devam eder.
 3. Teklif Sürecinde
  İlişkide olduğunuz Finans şirketinin, oluşturduğunuz iskonto talebi için verdiği teklifi gördüğünüz aşamadır. Finans şirketinin Finansmana Konu Tutarlarını ve Ödenecek Tutarını inceleyerek sizin için uygun ise teklifi kabul ettikten sonra süreç devam eder.
 4. Alıcı Son Onayı (Opsiyonel)
  Opsiyonel bir aşamadır. İskonto talebi oluştururken “Alıcıya Bildirim Gönder” seçeneğini işaretlerseniz bu aşama iskonto talebinizin aşamaları arasına girmektedir. Oluşturduğunuz iskonto talebine ait sizin için uygun olan teklifi seçtikten sonra bu aşamada alıcı şirketin onayına gider, alıcı tarafında yetkili kişinin onay vermesinin ardından süreç devam eder.
 5. Ödeme Alındı
14/04/2021 tarihinde güncellendi