Figopara İşlem Ücretleri

İşlem ücreti nedir?
Figopara İşlem Ücreti; Figopara Platformu üzerinde görüntülenen fatura/faturalarınız için, ilgili finans kurumlarından ya da firmalardan teklif alma ve teklifi kabul etme süreçleri sırasında; işlemleri tamamlamak için ödemeniz gereken ücrettir.

Teklif aldığınız faturalar için finans kurumunun yansıttığı maliyetlerin dışında olan işlem ücreti; Figopara’ya ödenmektedir.

İşlem ücreti ne zaman ödeniyor?
Figopara üzerinde fatura/faturalarınız ile işlem yaparken; size finans kurumu ya da firmalar tarafından sunulan teklif/teklifleri kabul etme aşamasında; işlemin tamamlanması için ücret ödenmektedir.

İşlem ücreti fatura başına mı alınır?
İşlem ücreti işlem başına alınmaktadır. İşlem içerisinde tek bir fatura için teklif alınabildiği gibi; birden fazla fatura için de teklif alınabilir. Bu esnada; teklifleri kabul etme aşamasında; Figopara İşlem Ücreti alınmaktadır.

İşlem ücreti nasıl belirlenir; faturanın tutarına göre fark ediyor mu?
İşlem ücreti alıcı işlem yapılan tutara göre değişiklik gösterebilmektedir. Teklif anında sistem; otomatik olarak hesaplama yaparak size ilgili tutarı gösterecektir.

İşlem ücreti ödemek zorunda mıyım?
Evet; Figopara üzerinde teklif sonuçlandırma aşamasında; işlem yaptığınız tutardan bağımsız olarak; işlem ücreti ödeme zorunluluğu bulunmaktadır.

İşlem ücretini nasıl ödeyeceğim?
İşlem ücretini işlem anında sistem üzerinden kredi/banka kartınız ile ödeyebilirsiniz.

Kredi kartı tahsilat işlemleri 6493 no’lu Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Kanun yükümlülüğü kapsamında;

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından lisans verilen ve işlem yapmaya yetkili olan ödeme kuruluşlarının SanalPOS tahsilat altyapısı aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Kredi/Banka kartı ile ödeme yapmak güvenli mi?
Kredi/Banka kartınız ile Figopara sitesi üzerinden yapacağınız tüm işlemler; 6493 no’lu Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Kanun yükümlülüğü kapsamında; BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından lisans verilen ve işlem yapmaya yetkili olan ödeme kuruluşlarının SanalPOS tahsilat altyapısı aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Ödeme adımları 3D Secure ile tamamlanmaktadır.

Kredi kartı tanımlama nedir?
Dilerseniz ilk ödeme işleminizden sonra; kredi/banka kartınızı sisteme otomatik olarak kayıt edebilir ve bir sonraki işleminizde; işlem ücretinin kredi/banka kartınızdan otomatik olarak tahsil edilmesini de sağlayabilirsiniz.

Kredi/banka kartı saklama işlemleri 6493 no’lu Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Kanun yükümlülüğü kapsamında; BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından lisans verilen ve işlem yapmaya yetkili olan ödeme kuruluşlarının altyapılarında saklanmakta ve Figopara kesinlikle hiç bir şekilde hassas veri bilgisi tutmamaktadır.

Otomatik olarak tahsilat yapılabilmesi için hukuki yükümlülükleri tamamlamalı ve Figopara’ya ıslak imzalı olarak taahhütname iletmeniz gerekmektedir.

İşlem ücretini ödedim; fatura ya da dekont alacak mıyım?
Kredi/banka kartı ile yaptığınız Figopara’ya yaptığınız ödemeler için sistemde kayıtlı adresinize fatura veya e-posta adresinize e-fatura gönderimi yapılır.

İşlem ücreti ne kadar?
İşlem yapılan faturaların tutarlarına göre belirlenmektedir.
Fatura tutarlarına göre size yansıtılacak ücretler aşağıdaki gibidir:

0 TL – 99,99 TL arasındaki faturalar için 19.99 TL,
100 TL – 4.999,99 TL arasındaki faturalar için %1,
5.000 TL – 9.999,99 TL arasındaki faturalar için %0.8,
10.000 TL – 49.999,99 TL arasındaki faturalar için %0.7,
50.000 TL – 99.999,99 TL arasındaki faturalar için %0.6,
100.000 TL – 499.999,99 TL arasındaki faturalar için %0.4,
500.000 TL – 999.999,99 TL arasındaki faturalar için %0.3,
1.000.000 TL – 4.999.999,99 TL arasındaki faturalar için %0.2,
5.000.000 TL ve üzeri faturalar için %0.1 alınır.

Daha fazla detay öğrenmek için bize destek@figopara.com adresinden e-posta iletebilir ya da (216) 599 0022 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapılacaktır.