Figopara’ya yüklediğiniz faturalar veya çek & senet gibi ödeme aracı ile ödenecek faturalar için iskonto talebi oluşturabilirsiniz.

Bir fatura veya birden fazla fatura için yeni bir iskonto talebi oluşturmak için Sol menüde yer alan “Faturalarım bölümüne gidip, listeden istediğiniz faturalara seçim yaparak “Talep Oluştur” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

ERP Entegrasyonu

Karşınıza çıkan ekranda şu aşamalar yer almaktadır:

  1. Alıcıya bildirim durumu
  2. İskonto talep edilecek faturaların listesi
  3. Talep edilen ödeme tarihi
  4. Teklif almak istediğiniz ilişkide olduğunuz finans şirketi
  5. Özet

Alıcıya bildirim durumu: Alıcı firmanın işlemden haberdar olması ve Figopara üzerinden ödemeyi teyit etmesi halinde ilgili alıcının finans kurumlarındaki kredibilitesini de kullanarak avantajlı teklifler alabilirsiniz.

İskonto talep edilecek faturaların listesi: Talep oluşturulmadan önce fatura alanlarını kontrol etmeniz gereken aşamadır. Vadesi girilmemiş faturalarınızın vade tarihini girdikten sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Talep edilen ödeme tarihi: İhtiyacınız olan ödeme gününü seçtiğiniz aşamadır.

Teklif almak istediğiniz finans şirketi: İskonto talebinde bulunduğunuz ve ilişkiniz olan finans şirketini seçtiğiniz aşamadır. Bu aşamada bazı finans şirketleri, varsa sizin veya alıcı şirketin yaptığı anlaşmalar veya kredi notunuza göre size özel teklifler verebilmektedir.

İskonto Talebi şu durumlarda oluşturulamamaktadır:

  1. Seçilen faturalar farklı Alıcı Firma’ya sahip olduğunda
  2. Seçilen faturalardan herhangi birinin Kalan Tutarı %0 olduğunda
  3. Seçilen faturalardan herhangi birine ait aktif İskonto Talebi olduğunda
14/04/2021 tarihinde güncellendi